FLASH memory; 8Mbit; SPI; 86MHz; 2.7÷3.6V; USON8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MX25L8006EZUI-12G
Tootja: MACRONIX INTERNATIONAL
Tootja tootekood: MX25L8006EZUI-12G
Spetsifikatsioon tootele FLASH memory; 8Mbit; SPI; 86MHz; 2.7÷3.6V; USON8
| Mounting | SMD |
| Case | USON8 |
| Type of integrated circuit | FLASH memory |
| Operating voltage | 2.7...3.6V |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Interface | SPI |
| Kind of memory | NOR Flash |
| Operating frequency | 86MHz |
| Memory organisation | 1Mx8bit |