IC: FLASH memory; 1Mb; SPI; 128kx8bit; 33MHz; 1.65÷3.6V; USON8
Kordarv:
12000.0
Minimum quantity:
12000.0
Tootekood:
MX25R1035FZUIL0/TR
Tootja: MACRONIX INTERNATIONAL
Tootja tootekood: MX25R1035FZUIL0/TR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: FLASH memory; 1Mb; SPI; 128kx8bit; 33MHz; 1.65÷3.6V; USON8
| Mounting | SMD |
| Case | USON8 |
| Type of integrated circuit | FLASH memory |
| Operating voltage | 1.65...3.6V |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Interface | SPI |
| Kind of memory | NOR Flash |
| Operating frequency | 33MHz |
| Kind of interface | serial |
| Memory organisation | 128kx8bit |