FLASH memory; 16Mbit; Quad I/O,SPI; 2Mx8bit; 80MHz; 1.65÷3.6V
Kordarv:
12000.0
Minimum quantity:
12000.0
Tootekood:
MX25R1635FZUIH0
Tootja: MACRONIX INTERNATIONAL
Tootja tootekood: MX25R1635FZUIH0
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele FLASH memory; 16Mbit; Quad I/O,SPI; 2Mx8bit; 80MHz; 1.65÷3.6V
| Mounting | SMD |
| Case | USON8 |
| Type of integrated circuit | FLASH memory |
| Operating voltage | 1.65...3.6V |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Interface | Quad I/O, SPI |
| Kind of memory | NOR Flash |
| Operating frequency | 80MHz |
| Memory organisation | 2Mx8bit |