IC: FLASH memory; 8Mb; SPI; 1Mx8bit; 108MHz; 1.65÷2V; USON8; serial
Kordarv:
12000.0
Minimum quantity:
12000.0
Tootekood:
MX25U8035FZUI/TR
Tootja: MACRONIX INTERNATIONAL
Tootja tootekood: MX25U8035FZUI/TR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: FLASH memory; 8Mb; SPI; 1Mx8bit; 108MHz; 1.65÷2V; USON8; serial
| Mounting | SMD |
| Case | USON8 |
| Type of integrated circuit | FLASH memory |
| Operating voltage | 1.65...2V |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Interface | SPI |
| Kind of memory | NOR Flash |
| Operating frequency | 108MHz |
| Kind of interface | serial |
| Memory organisation | 1Mx8bit |