IC: FLASH memory; 16Mb; DTR,SPI; 80MHz; 2.3÷3.6V; TFBGA24; serial
Kordarv:
12000.0
Minimum quantity:
12000.0
Tootekood:
MX25V1635FZUJ/TR
Tootja: MACRONIX INTERNATIONAL
Tootja tootekood: MX25V1635FZUJ/TR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: FLASH memory; 16Mb; DTR,SPI; 80MHz; 2.3÷3.6V; TFBGA24; serial
| Mounting | SMD |
| Case | TFBGA24 |
| Type of integrated circuit | FLASH memory |
| Operating voltage | 2.3...3.6V |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Interface | DTR, SPI |
| Kind of memory | NOR Flash |
| Operating frequency | 80MHz |
| Kind of interface | serial |