IC: FLASH memory; 2Gb; DTR,SPI; 256Mx8bit; 133MHz; 1.65÷2V; BGA24
Kordarv:
4800.0
Minimum quantity:
4800.0
Tootekood:
MX66UM2G45GXRI00
Tootja: MACRONIX INTERNATIONAL
Tootja tootekood: MX66UM2G45GXRI00
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: FLASH memory; 2Gb; DTR,SPI; 256Mx8bit; 133MHz; 1.65÷2V; BGA24
| Mounting | SMD |
| Case | BGA24 |
| Type of integrated circuit | FLASH memory |
| Operating voltage | 1.65...2V |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Interface | DTR, SPI |
| Kind of memory | NOR Flash |
| Operating frequency | 133MHz |
| Kind of interface | serial |
| Memory organisation | 256Mx8bit |