SRAM, 1 MB, 128K x 8bit, 2.5V to 5.5V, TSSOP, 8 Pins
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
N01S830BAT22I
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: N01S830BAT22I
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele SRAM, 1 MB, 128K x 8bit, 2.5V to 5.5V, TSSOP, 8 Pins
| Mounting | SMD |
| Case | TSSOP8 |
| Type of integrated circuit | SRAM memory |
| Operating voltage | 2.5...5.5V |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Number of pins | 8 |
| Kind of memory | SRAM |
| Kind of interface | serial |
| Memory organisation | 128kx8bit |
| Max operating temperature | 85°C |