Logic IC, Inverter, Single, 1 Inputs, 6 Pins, MicroPak, 7SV04
Kordarv:
5000.0
Minimum quantity:
5000.0
Tootekood:
NC7SV04L6X
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: NC7SV04L6X
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Logic IC, Inverter, Single, 1 Inputs, 6 Pins, MicroPak, 7SV04
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 900mV...3.6V DC |
| Case | SIP6 |
| Type of integrated circuit | digital |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Number of pins | 6 |
| Technology | CMOS |
| Kind of integrated circuit | inverter |
| Number of inputs | 1 |
| Kind of gate | NOT |
| Max operating temperature | 85°C |