PMIC; AC/DC switcher,PWM controller; 0.1A; 100kHz; Channels: 1
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
4000.0
Tootekood:
NCP1010ST100T3G
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: NCP1010ST100T3G
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PMIC; AC/DC switcher,PWM controller; 0.1A; 100kHz; Channels: 1
| Output current | 100mA |
| Mounting | SMD |
| Case | SOT223 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Application | SMPS |
| On-state resistance | 23Ω |
| Topology | flyback |
| Frequency | 100kHz |
| Kind of integrated circuit | AC/DC switcher, PWM controller |
| Duty cycle factor | 0...72% |