PMIC; DC/DC converter,LED driver; 3÷40V; SO8; Package: reel,tape
Kordarv:
2500.0
Minimum quantity:
2500.0
Tootekood:
NCP3066DR2G
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: NCP3066DR2G
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PMIC; DC/DC converter,LED driver; 3÷40V; SO8; Package: reel,tape
| Output current | 1.5A |
| Mounting | SMD |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Integrated circuit features | ON/OFF function |
| Operating temperature | 0...85°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Topology | boost, buck, buck-boost |
| Frequency | 110...190kHz |
| Input voltage | 3...40V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter, LED driver |