DC-DC Switching Step Up/Down Inverting Regulator, Adjustable, 300 kHz, 2.5V-40Vin, 3.4A out, SOIC-16
Kordarv:
1000.0
Minimum quantity:
1000.0
Tootekood:
NCP3163BPWR2G
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: NCP3163BPWR2G
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele DC-DC Switching Step Up/Down Inverting Regulator, Adjustable, 300 kHz, 2.5V-40Vin, 3.4A out, SOIC-16
| Output current | 3A |
| Mounting | SMD |
| Case | SO16-W |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Topology | boost, buck, buck-boost |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |
| Max operating temperature | 85°C |