Power Load Distribution Switch IC, Active High, 1 Output, 5 V in, 3 A, 0.026 ohm, UDFN-4
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
NCP330MUTBG
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: NCP330MUTBG
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Power Load Distribution Switch IC, Active High, 1 Output, 5 V in, 3 A, 0.026 ohm, UDFN-4
| Output current | 3A |
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 1.8...5.5V DC |
| Type of integrated circuit | power switch |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Number of pins | 4 |
| On-state resistance | 50mΩ |
| Kind of output | N-Channel |
| Kind of integrated circuit | high-side |
| Active logical level | high |
| Max operating temperature | 85°C |