Power Load Switch, High Side, Active High, 1 Output, 0.035 ohm On State, 3.6 V supp, 1.4 A, WLCSP-4
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
NCP433FCT2G
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: NCP433FCT2G
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Power Load Switch, High Side, Active High, 1 Output, 0.035 ohm On State, 3.6 V supp, 1.4 A, WLCSP-4
| Output current | 1.5A |
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 1...3.6V DC |
| Case | WLCSP4 |
| Type of integrated circuit | power switch |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Number of pins | 4 |
| On-state resistance | 150mΩ |
| Kind of output | P-Channel |
| Kind of integrated circuit | high-side |
| Active logical level | high |
| Max operating temperature | 85°C |