Power Load Switch, Active High, 1 Output, 13.5V, 24A, DFN-12
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
NCP45560IMNTWG-H
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: NCP45560IMNTWG-H
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Power Load Switch, Active High, 1 Output, 13.5V, 24A, DFN-12
| Output current | 17A |
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 3...5.5V DC |
| Case | DFN12 |
| Type of integrated circuit | power switch |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| On-state resistance | 6.8mΩ |
| Kind of output | N-Channel |
| Kind of integrated circuit | high-side |
| Active logical level | high |
| Max operating temperature | 85°C |