Operational Amplifier, 1 Amplifier, 3 MHz, 1.2 V/µs, 1.8V to 5.5V, TSOP, 5 Pins
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
NCS20061SN2T1G
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: NCS20061SN2T1G
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational Amplifier, 1 Amplifier, 3 MHz, 1.2 V/µs, 1.8V to 5.5V, TSOP, 5 Pins
| Mounting | SMT |
| Case | SOT23-5 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 3MHz |
| Slew rate | 1.2V/μs |
| Input offset voltage | 3.5mV |
| Input offset current | 1pA |
| Input bias current | 1pA |
| Max operating temperature | 125°C |