Operational Amplifier, Rail-to-Rail O/P, 4 Amplifier, 3 MHz, 2.8 V/µs
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
NCS20074DR2G
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: NCS20074DR2G
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational Amplifier, Rail-to-Rail O/P, 4 Amplifier, 3 MHz, 2.8 V/µs
| Mounting | SMT |
| Case | SO14 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail output |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 4 |
| Bandwidth | 3MHz |
| Slew rate | 2.4V/μs |
| Input offset voltage | 3mV |
| Input offset current | 75pA |
| Input bias current | 1.5nA |
| Max operating temperature | 125°C |