Operational amplifier; 10MHz; 3÷20V; Channels: 2; SO8
Kordarv:
2500.0
Minimum quantity:
2500.0
Tootekood:
NE5532D8R2G
Tootja: ON SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: NE5532D8R2G
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier; 10MHz; 3÷20V; Channels: 2; SO8
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | low noise |
| Operating temperature | 0...70°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 2 |
| Bandwidth | 10MHz |
| Voltage supply range | ± 3...20V DC |