Operational amplifier; 10MHz; 5÷15V; Channels: 1; SO8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
NE5534D
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: NE5534D
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier; 10MHz; 5÷15V; Channels: 1; SO8
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Operating temperature | 0...70°C |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 10MHz |
| Slew rate | 13V/μs |
| Voltage supply range | ± 5...15V DC |