Transistor: NPN; bipolar; 40V; 3A; 2W; SOT223-4,TO261-4
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
NJT4031NT1G
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: NJT4031NT1G
Spetsifikatsioon tootele Transistor: NPN; bipolar; 40V; 3A; 2W; SOT223-4,TO261-4
| Mounting | SMD |
| Case | SOT223-4 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | NPN |
| Power dissipation | 2W |
| Collector current | 3A |
| Frequency | 215MHz |
| Collector-emitter voltage | 40V |
| Current gain | 200...500 |