Logic IC, Inverter, Dual, 1 Inputs, 6 Pins, UDFN
Kordarv:
3000.0
Minimum quantity:
3000.0
Tootekood:
NLX2G04AMUTCG
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: NLX2G04AMUTCG
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Logic IC, Inverter, Dual, 1 Inputs, 6 Pins, UDFN
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 1.65...5.5V DC |
| Case | uDFN6 |
| Type of integrated circuit | digital |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 2 |
| Number of pins | 6 |
| Technology | CMOS |
| Kind of integrated circuit | inverter |
| Number of inputs | 1 |
| Kind of gate | NOT |
| Max operating temperature | 125°C |