Transistor: PNP; bipolar; 60V; 3A; 12.5W; TO202-3
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
NTE187
Tootja: NTE Electronics
Tootja tootekood: NTE187
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: PNP; bipolar; 60V; 3A; 12.5W; TO202-3
| Mounting | THT |
| Case | TO202-3 |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | PNP |
| Power dissipation | 12.5W |
| Collector current | 3A |
| Frequency | 50MHz |
| Collector-emitter voltage | 60V |
| Current gain | 20...220 |