Transistor: NPN; bipolar; Darlington; 60V; 10A; 2.5W; TO3P
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
NTE214
Tootja: NTE Electronics
Tootja tootekood: NTE214
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: NPN; bipolar; Darlington; 60V; 10A; 2.5W; TO3P
| Mounting | THT |
| Case | TO3P |
| Kind of package | bulk |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | NPN |
| Power dissipation | 2.5W |
| Collector current | 10A |
| Frequency | 20MHz |
| Collector-emitter voltage | 60V |
| Kind of transistor | Darlington |