Transistor: PNP; bipolar; 80V; 4A; 40W; TO66
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
NTE218
Tootja: NTE Electronics
Tootja tootekood: NTE218
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: PNP; bipolar; 80V; 4A; 40W; TO66
| Mounting | THT |
| Case | TO66 |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | PNP |
| Power dissipation | 40W |
| Collector current | 4A |
| Frequency | 8MHz |
| Collector-emitter voltage | 80V |
| Current gain | 15...200 |