Transistor: PNP; bipolar; 300V; 0.5A; 10W; TO202N
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
NTE240
Tootja: NTE Electronics
Tootja tootekood: NTE240
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: PNP; bipolar; 300V; 0.5A; 10W; TO202N
| Mounting | THT |
| Case | TO202N |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | PNP |
| Power dissipation | 10W |
| Collector current | 500mA |
| Frequency | 60MHz |
| Collector-emitter voltage | 300V |