Transistor: PNP; bipolar; Darlington; 30V; 0.3A; 0.35W; SOT23
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
NTE2405
Tootja: NTE Electronics
Tootja tootekood: NTE2405
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: PNP; bipolar; Darlington; 30V; 0.3A; 0.35W; SOT23
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23 |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | PNP |
| Power dissipation | 350mW |
| Collector current | 300mA |
| Frequency | 220MHz |
| Collector-emitter voltage | 30V |
| Kind of transistor | Darlington |