Transistor: PNP; bipolar; BRT; 50V; 0.1A; 0.2W; SOT23; R1: 47kΩ
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
NTE2419
Tootja: NTE Electronics
Tootja tootekood: NTE2419
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: PNP; bipolar; BRT; 50V; 0.1A; 0.2W; SOT23; R1: 47kΩ
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23 |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | PNP |
| Power dissipation | 200mW |
| Collector current | 100mA |
| Frequency | 200MHz |
| Collector-emitter voltage | 50V |
| Kind of transistor | BRT |
| Base-emitter resistor | 47kΩ |
| Base resistor | 47kΩ |