Transistor: PNP; bipolar; Darlington; 80V; 0.5A; 1W; SOT89
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
NTE2427
Tootja: NTE Electronics
Tootja tootekood: NTE2427
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: PNP; bipolar; Darlington; 80V; 0.5A; 1W; SOT89
| Mounting | SMD |
| Case | SOT89 |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | PNP |
| Power dissipation | 1W |
| Collector current | 500mA |
| Collector-emitter voltage | 80V |
| Kind of transistor | Darlington |