Transistor: PNP; bipolar; Darlington; 80V; 8A; 100W; TO3
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
NTE244
Tootja: NTE Electronics
Tootja tootekood: NTE244
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: PNP; bipolar; Darlington; 80V; 8A; 100W; TO3
| Mounting | THT |
| Case | TO3 |
| Kind of package | bulk |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | PNP |
| Power dissipation | 100W |
| Collector current | 8A |
| Frequency | 4MHz |
| Collector-emitter voltage | 80V |
| Kind of transistor | Darlington |
| Current gain | 750...18000 |