Transistor: PNP; bipolar; 80V; 12A; 80W; TO3P
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
NTE2535
Tootja: NTE Electronics
Tootja tootekood: NTE2535
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: PNP; bipolar; 80V; 12A; 80W; TO3P
| Mounting | THT |
| Case | TO3P |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | PNP |
| Power dissipation | 80W |
| Collector current | 12A |
| Frequency | 20MHz |
| Collector-emitter voltage | 80V |
| Current gain | 30...280 |