Transistor: PNP; bipolar; Darlington; 120V; 25A; 120W; TO3P
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
NTE2542
Tootja: NTE Electronics
Tootja tootekood: NTE2542
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: PNP; bipolar; Darlington; 120V; 25A; 120W; TO3P
| Mounting | THT |
| Case | TO3P |
| Kind of package | bulk |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | PNP |
| Power dissipation | 120W |
| Collector current | 25A |
| Collector-emitter voltage | 120V |
| Kind of transistor | Darlington |