Transistor: PNP; bipolar; Darlington; 60V; 7A; 35W; TO126
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
NTE2555
Tootja: NTE Electronics
Tootja tootekood: NTE2555
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: PNP; bipolar; Darlington; 60V; 7A; 35W; TO126
| Mounting | THT |
| Case | TO126 |
| Kind of package | bulk |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | PNP |
| Power dissipation | 35W |
| Collector current | 7A |
| Frequency | 20MHz |
| Collector-emitter voltage | 60V |
| Kind of transistor | Darlington |