Transistor: PNP; bipolar; Darlington; 120V; 16A; 75W; TO3PML
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
NTE2560
Tootja: NTE Electronics
Tootja tootekood: NTE2560
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: PNP; bipolar; Darlington; 120V; 16A; 75W; TO3PML
| Mounting | THT |
| Case | TO3PML |
| Kind of package | bulk |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | PNP |
| Power dissipation | 75W |
| Collector current | 16A |
| Collector-emitter voltage | 120V |
| Kind of transistor | Darlington |