Transistor: NPN; bipolar; 12V; 80mA; 100mW
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
NTE2643
Tootja: NTE Electronics
Tootja tootekood: NTE2643
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: NPN; bipolar; 12V; 80mA; 100mW
| Mounting | SMD |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | NPN |
| Power dissipation | 100mW |
| Collector current | 80mA |
| Frequency | 7GHz |
| Collector-emitter voltage | 12V |
| Kind of transistor | RF |
| Current gain | 80...240 |