Transistor: NPN; bipolar; Darlington; 60V; 2A; 0.9W; TO92L
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
NTE2644
Tootja: NTE Electronics
Tootja tootekood: NTE2644
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: NPN; bipolar; Darlington; 60V; 2A; 0.9W; TO92L
| Mounting | THT |
| Case | TO92L |
| Kind of package | bulk |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | NPN |
| Power dissipation | 900mW |
| Collector current | 2A |
| Frequency | 10MHz |
| Collector-emitter voltage | 60V |
| Kind of transistor | Darlington |