Transistor: NPN; bipolar; Darlington; 50V; 0.5A; 6.25W
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
NTE265
Tootja: NTE Electronics
Tootja tootekood: NTE265
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: NPN; bipolar; Darlington; 50V; 0.5A; 6.25W
| Mounting | THT |
| Kind of package | bulk |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | NPN |
| Power dissipation | 6.25W |
| Collector current | 500mA |
| Frequency | 75MHz |
| Collector-emitter voltage | 50V |
| Kind of transistor | Darlington |