Transistor: PNP; bipolar; Darlington; 50V; 2A; 10W; TO202N
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
NTE269
Tootja: NTE Electronics
Tootja tootekood: NTE269
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: PNP; bipolar; Darlington; 50V; 2A; 10W; TO202N
| Mounting | THT |
| Case | TO202N |
| Kind of package | bulk |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | PNP |
| Power dissipation | 10W |
| Collector current | 2A |
| Collector-emitter voltage | 50V |
| Kind of transistor | Darlington |