Transistor: PNP; bipolar; Darlington; 110V; 6A; 30W; TO220FP
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
NTE2694
Tootja: NTE Electronics
Tootja tootekood: NTE2694
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: PNP; bipolar; Darlington; 110V; 6A; 30W; TO220FP
| Mounting | THT |
| Case | TO220FP |
| Kind of package | bulk |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | PNP |
| Power dissipation | 30W |
| Collector current | 6A |
| Frequency | 60MHz |
| Collector-emitter voltage | 110V |
| Kind of transistor | Darlington |