Transistor: PNP; bipolar; Darlington; 100V; 10A; 125W; TO3PL
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
NTE271
Tootja: NTE Electronics
Tootja tootekood: NTE271
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: PNP; bipolar; Darlington; 100V; 10A; 125W; TO3PL
| Mounting | THT |
| Case | TO3PL |
| Kind of package | bulk |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | PNP |
| Power dissipation | 125W |
| Collector current | 10A |
| Collector-emitter voltage | 100V |
| Kind of transistor | Darlington |