Transistor: NPN; bipolar; Darlington; 40V; 2A; 10W; TO202N
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
NTE272
Tootja: NTE Electronics
Tootja tootekood: NTE272
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: NPN; bipolar; Darlington; 40V; 2A; 10W; TO202N
| Mounting | THT |
| Case | TO202N |
| Kind of package | bulk |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | NPN |
| Power dissipation | 10W |
| Collector current | 2A |
| Collector-emitter voltage | 40V |
| Kind of transistor | Darlington |
| Current gain | 12000 |