Transistor: PNP; bipolar; 300V; 0.5A; 20W; TO126
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
NTE39
Tootja: NTE Electronics
Tootja tootekood: NTE39
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: PNP; bipolar; 300V; 0.5A; 20W; TO126
| Mounting | THT |
| Case | TO126 |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | PNP |
| Power dissipation | 20W |
| Collector current | 500mA |
| Frequency | 10MHz |
| Collector-emitter voltage | 300V |
| Current gain | 30...240 |