Transistor: NPN; bipolar; RF; 17V; 1A; 10W; TO39; Pout: 4W
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
NTE488
Tootja: NTE Electronics
Tootja tootekood: NTE488
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: NPN; bipolar; RF; 17V; 1A; 10W; TO39; Pout: 4W
| Mounting | THT |
| Case | TO39 |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | NPN |
| Power dissipation | 10W |
| Collector current | 1A |
| Frequency | 175MHz |
| Collector-emitter voltage | 17V |
| Kind of transistor | RF |
| Current gain | 10...180 |
| Output power | 4W |