Operational amplifier; 3MHz; -15÷15V; Channels: 4; DIP14
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
NTE859
Tootja: NTE Electronics
Tootja tootekood: NTE859
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier; 3MHz; -15÷15V; Channels: 4; DIP14
| Mounting | THT |
| Case | DIP14 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Operating temperature | 0...70°C |
| Number of channels | 4 |
| Bandwidth | 3MHz |
| Slew rate | 13V/μs |
| Input offset voltage | 13mV |
| Voltage supply range | ± 15V DC |