Operational amplifier; 2MHz; Channels: 1; DIP8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
NTE889M
Tootja: NTE Electronics
Tootja tootekood: NTE889M
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier; 2MHz; Channels: 1; DIP8
| Mounting | THT |
| Case | DIP8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Operating temperature | 0...70°C |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 2MHz |
| Slew rate | 6V/μs |
| Input offset voltage | 20mV |
| Voltage supply range | ± 36V DC |