Operational amplifier; 15MHz; -15÷15V; Channels: 2; SO8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
NTE891SM
Tootja: NTE Electronics
Tootja tootekood: NTE891SM
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier; 15MHz; -15÷15V; Channels: 2; SO8
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Number of channels | 2 |
| Bandwidth | 15MHz |
| Slew rate | 7V/μs |
| Input offset voltage | 5mV |
| Voltage supply range | ± 15V DC |