Operational amplifier; 15MHz; 5÷20V; Channels: 1; SO8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
NTE918SM
Tootja: NTE Electronics
Tootja tootekood: NTE918SM
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier; 15MHz; 5÷20V; Channels: 1; SO8
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Operating temperature | 0...70°C |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 15MHz |
| Slew rate | 50V/μs |
| Input offset voltage | 15mV |