Transconductance amplifier; DIP8; Channels: 1; 50V/μs; Uio: 5mV
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
NTE996
Tootja: NTE Electronics
Tootja tootekood: NTE996
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transconductance amplifier; DIP8; Channels: 1; 50V/μs; Uio: 5mV
| Mounting | THT |
| Case | DIP8 |
| Type of integrated circuit | transconductance amplifier |
| Operating temperature | 0...70°C |
| Number of channels | 1 |
| Slew rate | 50V/μs |
| Input offset voltage | 5mV |
| Voltage supply range | ± 18V DC |