Transistor: N-MOSFET
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
NTJS3157NT1G
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: NTJS3157NT1G
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET
| Mounting | SMD |
| Case | SOT363, SC70-6, SC88 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 20V |
| Drain current | 2.3A |
| Power dissipation | 1W |
| On-state resistance | 60mΩ |