Transistor: N-MOSFET
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
NTS4001NT1G
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: NTS4001NT1G
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET
| Mounting | SMD |
| Case | SC70, SOT323 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 30V |
| Drain current | 200mA |
| Power dissipation | 330mW |
| On-state resistance | 1.5Ω |