Transistor: N/P-MOSFET
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
NTZD3155CT2G
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: NTZD3155CT2G
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N/P-MOSFET
| Mounting | SMD |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N/P-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Version | ESD |
| Drain-source voltage | 20/-20V |
| Drain current | 0.39/-0.31A |
| Power dissipation | 250mW |
| On-state resistance | 0.55/0.9Ω |
| Kind of transistor | complementary |