Transistor: N-MOSFET
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
NVJD5121NT1G
Tootja: ON SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: NVJD5121NT1G
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET
| Mounting | SMD |
| Case | SC88, SOT363, SC70-6 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET x2 |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 60V |
| Drain current | 212mA |
| Power dissipation | 250mW |
| On-state resistance | 1.6Ω |